یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در تعیین قیمت یک محصول ، قیمت اجزاء تشکیل دهنده آن می باشد و لذا با توجه به قیمت خودپرداز میتوان نتیجه گرفت که قیمت قطعات آن نیز گرانقیمت است . با گسترش خودپردازهای شخصی، و ورود افراد غیر متخصص و با استفاده از قطعات تقلبی، سرویس و خدمات به دستگاههای خودپرداز به صورت بی کیفیت و بعضا با دریافت مبالغ هنگفت ارائه می گردد. که این عوامل باعث خرابی مکرر دستگاه و به طبع آن کوتاه شدن طول عمر دستگاه و کاهش درآمد دارندگان دستگاه میگردد و این مسئله به یکی از چالشهای اصلی دارندگان دستگاه خودپرداز تبدیل شده است. همواره یکی از دغدغه های اصلی دارندگان خودپرداز سرویس و نگهداری آنها می باشد چرا که اگر این دستگاه توسط افراد کارشناس و دوره دیده بهمراه قطعات اورجینال سرویس و نگهداری شوند کارکرد دستگاه که ارتباط مستقیم با درآمد آن دارد بنحو قابل توجهی افزایش می یابد . در همین راستا شرکت مازه با بکار گیری افراد متخصص و دوره دیده و تامین قطعات از سورسهای اصلی این امکان را فراهم نموده تا دارنده دستگاه با خیالی آسوده تنها به کسب درآمد از دستگاه بیاندیشد و از مسائلی همچون قطعات تلقبی و افراد غیر متخصص رهایی یابد چرا که شرکت مازه تعهد لازم را در خدمات خود به مشتری ارائه می نماید.

خدمات شرکت مازه در دو قالب قرارداد یک ساله و یا تعمیر موردی ارائه میگردد که جزئیات آن به شرح زیر می باشد :

تعمیر موردی

در این حالت دارنده دستگاه میتواند درزمان خرابی با ثبت خرابی در سیستم شرکت درخواست تعمیرات نماید که شرکت پس از انجام مرحله کارشناسی و تعیین قیمت تعمیرات در صورت تایید اقدام به تعمیر نموده و تعمیرات انجام شده را نیز به مدت 3 ماه گارانتی می نماید.

قرارداد پشتیبانی

در این حالت قراردادی یکساله بین شرکت و دارنده دستگاه منعقد شده و شرکت موظف است در زمان اعلام خرابی سریعا کارشناس را اعزام و اقدام به تعمیر دستگاه نموده و در صورت نیاز به قطعه سریعا قطعه را بصورت رایگان تعوض نماید.
مزایای عقد قرارداد پشتیبانی نسبت به تعمیر موردی

در این روش در مدت یکسال هر تعداد از قطعات دستگاه به دلائلی از قبیل استهلاک و یا استفاده زیاد از دستگاه معیوب شود بصورت رایگان تعویض می شود و با توجه به اینکه قیمت قطعات اصلی دستگاه بطور میانگین 5000000 تومان می باشد با توجه به مبلغ قرارداد سالانه بسیار مقرون بصرفه است.

در این روش در طول مدت قرارداد دستگاه توسط کارشناسان متخصص چندین بار بصورت کامل و رایگان سرویس میشود که بسیار در کارکرد دستگاه تاثیر گذار است.

در زمان خرابی دستگاه شرکت موظف است در اسرع وقت کارشناس را تامین و اعزام نماید.

در صورت بروز مشکل در دستگاه شرکت پاسخگوی مشکلات خواهد بود.

در طول مدت قرارداد مشاوره با افراد و کارشناسان در خصوص دستگاه رایگان می باشد.